Mallorca 2011

21. září 2011 v 14:35 |  Cestování
Trochu opožděně, ale přeci, se s vámi chci podělit o fotečky z Mallorky, kde jsem trávila 7 dní od 24. 8. 2011. Fotila jsem Canonem EOS1000D. Jak jinak. Bohužel stále začínám, ptž někdy na focení čas mám a jindy ne. Navíc podmínky na focení byli někdy bez stativu celkem složité. Proto mě některé fotečky nadchli i zklamali. Navíc jsem zjistila, že opravdu potřebuji nový objektiv jako sůl. :o) No dost keců a tady máte malou várku mých "uměleckých" fotek, které se mi nejvíce zalíbili a zároveň mapují každý den, který jsem trávila na Mallorce.
Jakýkoli komentáře k fotkám moc ocením! Budu moc ráda i za ty negativní komentáře! Ty mi pomohou více focení pochopit.
Fotečky z návštěvy vůbec největšího mořského světa, jaký na Malorce je.

Palma Aquarium byl super zážitek. Areál byl neskutečně velký a dělil se do různých oblastí (Středozemní moře, tropické moře, džungle). Akvária byla hezky řešena. Při pozorování žraloků jsem se mohla posadit na polštář a v klidu a v pohodlý pozorovat žraloky.


Procházka po hlavním městě Palma de Malorca. Výše je katedrála Le Seu. Nejkrásnější dominanta města. Škoda, že jsem to kvůli nedostatku času jen v rychlosti prolítla. :o(Jedna z ulic. Sálo z ní takový tajemno, ale i nebezpečí. Takže jsem jí jen v rychlosti vyfotila a dala zpátečku. Ani jsem jí neprošla. :oDA na konci 4. dne večerní pohled na moře před naším hotelem.


Maják na obzoru aneb kousek od místa, kde bydlí tenista Nadal.


Pláž ve městě Porto Cristo. Tyhle pláže bývají teplé, bohužel se zde vyskytují žahavé medůzky a tak ne vždy se tu dá bez obav koupat.Po procházce Porto Crista následoval výlet do safari. Mezi zvířaty jsme se proháněli vláčkem. Zastavovali, abychom viděli zvířátka zblízka a mezitím nám naskákali opice do vláčku. Opravdu zážitek! Nejlepší výlet dne! :o)Tahle fotka se mi líbí. Má takový náboj, akci! :o)


A nikam! Mateřské pudy :o)


Popcornová (nebo jaká si) zřanice


Důkaz, že opičky opravdu do vláčku naskákaly.


Taky krásná fotka. Žirafí láska.


Tenhle sloník byl úžasnej. Takovej veselej. Neustále pochodoval, pohazoval chobotem a byl ochotnej se s námi vyfotit. :o)


To už je tučňák z Marinelandu. Jsou tu převážně vodní tvorové, ale byla tu i show s papouškama (asi si taky jednoho zase pořídím :o)) a HLAVNĚ show s delfínama. Tu jsme teda měli až za tři hodiny od příjezdu do Marinelandu, ale počkali jsme si! A stálo to za to!


Fotka z pavilonu, kde se nacházeli různé žabičky, rybičky a nebo tihle fešáci. Bohužel je to focený přes upatlaný sklo.


Vždycky jsem si přála Amazoňana nebo právě Kakadu. Tak uvidíme, snad si jednou nějakýho pořídím. Jinak na show s papouškama nám dva chlapíci (mimochodem ten jeden mi vyrazil dech jak byl nádhernej! :oD) ukázali, jak jsou tihle papouškové neskutečně chytří a učenlivý. Například ukázali, jak umí závodit na kolečkových, najít poklad, zachránit malé papoušky a zmocnit se lodi, že jí sami připraví k vyplutí. :o)

Lion Sea. Na fotce je hromadná pusinka. A to je jen malá ukázka toho co uměli. Předvedli nám navíc chytání kruhů, výskok do výšky, tleskání, tanec s instruktorkou, válení sudů a mnoho dalšího. Ale nejlepší prostě bylo, když tleskali. :oD


A konečně show s delfínama. Původně jsem myslela, že to taková zábava nebude. Ale pak, jak jsem tam seděla a koukala na ty kousky, jsem byla tak neuvěřitelně nadšená, překvapená a tleskala jsem jak malá holka. :o) No a samozřejmě jak to tak u mě bývá, se často pro něco nadchnu. A po show jsem zahlásila, že si strašně přeji být ta instruktorka. No zamyslete se...není to nádhera? Každý den pracovat ve vodě, čvachtat se a ještě s delfínama. No stress prostě. :o)To už je poslední den, kdy jsme v rychlosti nafotili oblíbená místa. Na ukázku tu mám jen dvě. Toto je náš hotel Hispania. Taková nepříjemná recepční, ale jinak super hotel. Tak mě stejně stačí, když to má hlavně krásnou koupelnu se záchodem :oD


A nakonec jedno sochařské dílo, které tam postavil jeden chlapík. Byl tam od tý doby, co jsme přijeli. A možná, že je tam ještě teď. Ale postavil tenhle hrad a dal si tam hadřík, kam jste mu mohli přispět. Na to jsem měla dlouhý proslov, který jsem vyprávěla svému příteli, jak tohle obdivuji a že by to mělo být oceněno mnohem víc! Že nikdo tohle jen tak nepostaví a že je ho škoda, že je tady. Že by měl pracovat někde, kde jeho dílo uvidí většina a kde bude dostávat větší peníze...a.......no byl to dlouhý proslov. :oD

Na Mallorcu jsem se moc těšila, ptž to byl můj první výlet s mým miláčkem...Canonem EOS1000D :oD. Lehce jsem byla zklamaná, že mi nejde vyfotit něco famózního..ale učený z nebe nespad a během dne se profesionálně fotit nenaučím, tak snad se to bude jen a jen zlepšovat. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Eraf Eraf | E-mail | Web | 17. listopadu 2011 v 18:38 | Reagovat

Ahoj.. Pokud by jsi se někdy chystala na Mallorku, ozvi se. Nějakou dobu tu žiju a také rád fotím (alba z Mallorcy na FB - Pavel Eraf Šrot)
Jinak pěkný článek, pěkné fotky a mnoho zdaru při focení.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama