Prosinec 2011

Na téma: Duff duff :)

31. prosince 2011 v 12:06 | LucieN |  Nezařazené
Asi před dvěma dny jsem fotila tyhle fotečky. Je to pivko Duff. Kdo neví, tak tohle pivo je známé ze Simpsnů. Ono je to složitější...mělo by to být ze Simpsnů.

Je tu další Nový rok

31. prosince 2011 v 9:09 | LucieN |  Mé povídání
Každopádně bych Vám chtěla popřát vše nej do Nového roku! Ať je lepší než ty předešlé a čeká Vás mnoho úspěchů ať těch osobních, pro některá školní a pro některý zase ty pracovní nebo milostných a tak dáále. :)
Co se týče mě, tak já budu strašně ráda, že ten pro mě nejhorší rok bude za mnou. Ptž nevím jestli naivně nebo právem věřím, že tenhle nový rok bude lepší.

Fotečky do kalendáře

26. prosince 2011 v 19:48 | LucieN |  Lidé
Poprvé v životě se mi naskytla možnost vyfotit pro kamarádku fotečky do kalendáře. Mám je u sebe pár týdnů, ale musela jsem to držet pod pokličkou, ptž by ty fotky mohl vidět přítel pro kterého kalendář byl. Teď je po vánocích a já se s vámi mohu konečně podělit o svůj a Jany výtvor. :)
Na každý měsíc mělo být něco tématického. Ale svoje prostory bohužel nemám, tkž jsme fotili doma. Světla taky nemám, tkž nejlépe dopadly fotečky, které byly vyfoceny venku. Tudíž se kalendář moc v tématickém duchu nenesl. Ale myslím, že to mu na kráse vůbec neubralo.

Vánoční pohoštění

26. prosince 2011 v 19:12 | LucieN |  Food
Tak jsou vánoce skoro za námi. Dárky jsou rozdány a my si užíváme jen poslední minutky vánočních svátků. Potom následuje pár dní nic nedělání a silvestr. :) Oslava Nového roku a sepisování seznamu předsevzetí. Taky nějaký máte? O silvestru se rozepíšu snad víc později. Teď zpátky k tomuto článku.
Vánoce u nás proběhly v poklidu, v pohodě a radostné náladě. Ten den kupodivu utekl jako voda. Vstala jsem, jukla na pár pohádek a byl večer. :)
Abychom si vánoční náladu udrželi udělala jsem včera horkou čokoládu :) Tatínek zase strašně rád peče, tak upekl nějaký to pečivo. Nazvala jsem to celkově jako vánoční pohoštění. :) Tady máte malou ukázku. :)


Dnes vyslovte svá přání :)

24. prosince 2011 v 12:58 | LucieN |  Mé povídání
Chtěla jsem Vám sem dát nějakou vánoční fotečku vyfocenou mnou, ale nějak na to pořád nemám náladu. Snažím se dneska fotit, ale není to uplně slavný. Kéž by mi bylo líp.

Každopádně Vám přeji krásného Ježíška. Den plný pohody a užijte si Vánoce po svém. Jen žádný stres a jen pohodu. O tom Vánoce jsou! :)


Bříško bolí a bolí..snad to bude zítra lepší a dám si sálat

23. prosince 2011 v 20:10 | LucieN |  Mé povídání
No nevěřila bych, že to potká zrovna mě. Já jsem většinou ta, co je nemocná tak jednou do roka (myslím fakt nemocná jako rýma, kašel atd...), horečku jsem neměla snad už 3roky. A za to všechno moc děkuji a jsem ráda. Jediný, co mě občas trápí je bříško. Naposledy mě trápilo v létě - křeče, nutkání zvracet (a já z toho mám vyloženě panickou hrůzu). Nečekala bych, že se mi to vrátí...a už vůbec ne před vánoci a HLAVNĚ doufám, že mě nebude bříško bolet i zítra. Už kvůli tomu jsem dneska celý den ležela. Zvedla se na ozdobení stromečku a zase si lehla. A to jsem to chtěla všechno vyfotit...nemám náladu. :(
No ale teď jsem projížděla pár blogů o fotografování a akorát jsem zase dostala chuť něco nafotit. No stejně stále doufám, že zítra toho bude k nafocení spousta a že ležet nebudu. :)
A dostala jsem chuť na závitky, ptž jsem viděla fotku na jednom blogu. :D Tkž asi taky dobré znamení, že by to mohlo být lepší.

Jak jste si předvánoční den užívali vy? A co plánujete na zítra? Jak se zabavíte do rozdávání dárečků? :)

Zážitky z mých vánočních výletů

22. prosince 2011 v 13:16 | LucieN |  Mé povídání
Ti, co můj blog navštěvují tak nějak pravidelněji :), tak možná zaregistrovali moje nadšení, že jedu do Rakouska. Ti, co nenavštěvují, tak pro upřesnění minulý víkend, respektive pátek jsem měla jet na trhy do Vídně. Byla to taková odměna od přítele, že se mi teď pár víkendů nevěnoval. Měli jsme navštívit nejznámější trhy, alespoň podle info na netu, a to Christkindlmarkt.
Ráno jsme vyjeli až když jsme se vyspali. Nikam jsme nespěchali, hlavně přítel se chtěl trochu prospat. Já měla sice strach, že nic nestihneme, ale je lepší, aby se prospal, než aby řídil ospalej. Našla jsem pár trhů a přítel si pak našel adresu - GPS...jak jinak. Jenomže už tady jsme udělali asi chybu. Nevím proč, ale přítel při hledání GPS našel asi jinej kout Rakouska. Tkž jsme dojeli na místo a nikde nic. Jo, náměstí se sice jmenovalo Rathausplatz, ale ani místní lidé nevěděli, co jako myslíme tím, když jsme se zeptali Rathausplatz a Wienachtmarkt (nevím, jak se to píše, při němčině jsem jaksi spala..ten jazyk nesnášim :)) Už to nám mělo být divný. Procházeli jsme tím městem snad dvě hodiny a nic. Takže už bylo pět hodin.


Vánoce ve Vídni

22. prosince 2011 v 13:15 | LucieN |  Cestování

Stínohra

20. prosince 2011 v 21:31 | LucieN |  Experiment
Nevím co to, ale strašně se mi zalíbily stíny. Nevím, jestli je to tím, že teď mám ráda tmu. Ráda ve tmě posedávám nebo cvičím. Nevím proč. Dává mi to takový pocit relaxace. Možná proto jsem se zamilovala do stínů a jeden takový jsem si vyfotila.


Kdyby jste nevěděli, tak ten obličej patří mě. :oD Na takový náhlý blbůstky k focení se stávám "modelkou" já. :oD

Juchůů jedu na vánoční trhy

15. prosince 2011 v 14:42 | LucieN |  Mé povídání
Většina z vás si asi řekne: "no co..jéžiš..na trhy jedu tuhle sobotu taky." Ale většina z vás asi pojede "jenom" do Prahy. Někteří z vás možná ještě dál (což vám každopádně taky závidím), ale já jedu do Vídně! Hurá...jsem tak nadšená. :o) Hlavně pro to, že jsem tam nikdy na vánoce nebyla (už jsem tam jela se školou, ale v létě). A taky hlavně pro to, že tam to bude určitě o něčem jiném a ty vánoce tam na mě prostě dýchnou pořádně jak mají. :o)
A jak k tomu vlastně došlo, čí to byl nápad? :oD No ve zkratce...mám to jako překvápko od přítele, páč poslední dobou to mezi náma nebylo zrovna růžové. Vztah je boj, ale stojí za to! To vám řeknu! :o) A strašně moc děkuji, že ho mám!
Zpátky k mému nadšení! Co jsem koukala na fotky, tak vánoce ve Vídni...to je úplně něco jiného. Všude fakt hafo výzdob...aspoň co jsem na fotkách viděla. Akorát musím zjistit, které to naměstí je tam tím nejvíc prosluslé. Zatím hledám marně. Ale budu hledat dál. Trhy tam jsou všude asi tak jako u nás v Praze. Takže v každé historické časti.

Nemáte někdo zkušenosti? Nebyl jste už někdo na vánoce ve Vídni?

Trhy v Praze si samozřejmě nenechám ujít. Na ty pojedeme zase v neděli. Takže na to, že jsem měla poslední dobou samé perné dny je fajn, že jsem vydržela a dočkala se takové odměny. Na tenhle víkend se opravdu těším. Jééé co já toho nafotím...a samozřejmě se z celé té cesty taky vypíšu.

Jo a jedu už zííítra! :o) Jupí...těším se!