Leden 2012

Jste pro novou rubriku?

24. ledna 2012 v 10:06 | LucieN |  Mé povídání
Já vím, že je tenhle blog jen o fotografování a sem tam se tu vyzpovídám, ale přesto bych sem ráda dala rubriky s dalšími záliby, které mám. Přesněji by šlo o knihy...a pak možná seriály. Jen nechci, aby se z toho stal takovej ten klasickej blog, kterých je spousta. Já bych se snažila, aby tomu tak nebylo, aby to bylo jedinečné..jiné. Co myslíte? Ocenili byste tu něco takového? :)

Žasnu nad inteligencí koček

23. ledna 2012 v 20:47 | LucieN |  Příroda
Doma máme papoušky, dva psy, já vlastním také mazlíčka Montíka - činčilu, ale kočka se k nám nikdy nepřidala už možná kvůli těm psům a nebo možná kvůli tomu, že už by tady toho bylo moc (když počítám i ty dva malý rošťáky, mé brášky :D). Nicméně jedna zatoulaná kočka (sousedi se odstěhovali a nechali jí tady) nám mňoukala pod oknem. Chudinka měla hlad. Proto se jí ujal brácha. Dává jí jen jídlo a občas si u něho v pokoji schrupne. Co se týče mě, já kočky nemám ráda. Straší mě...ty jejich oči...a jak se otírají...nevím, nemám je moc v lásce.
U bráchy jsem se zase jednou stavila na pokec a zrovna tam papkala mlíčko. No a žasla jsem. Brácha jí to dal do skleničky (mističku si asi ztratila) a když se dostane na dno, kde čumáčkem nedošáhne, hrabne tam packou, kterou si smočí, vytáhne a olízne jazýčkem. :) Nevěřila jsem.


Ukázka jak vypadá. Opravdu strašidelně. Ty oči.... Jinak vím, dole je celkem přepal, ale nedalo se to nijak změnit. Jinak fotka celkově potřebovala hodně upravit. Brácha má v pokoji špatné světlo, které ještě háže žlutý odstín. Navíc fotka je focená na celkem dlouhou závěrku (kvůli světlu). V tomto případě to nevadilo. Kočku jsem stihla zacytit v naprosté nehybnosti.

Zdokumentování její inteligence pod oddělovačem. (Já jsem to teda viděla poprvé, možná s tím máte někdo zkušenosti. Já ne. Kočkám se vyhýbám)

Homerovy donuty

23. ledna 2012 v 20:28 | LucieN |  Food
Není večer, abych s přítelem nevynechala žádný díl Simpsonových. Proto mě tenhle recept na Homerovi donuty zaujal. Našla jsem ho v Magazínu (v tv programu) a neváhala jsem. Jak byl čas a hlavně chuť, pustila jsem se do práce. Nakonec se ke mě přidal i taťka, tkž to bylo fajn pečení :)
Donuty se povedly, chutnaly výýborně. Jen jsem měla špatné podmínky pro namáčení koblih a tak jsou některé na povrch vroubkovaté.

Škoda, že nemůžete ochutnat přes blog. :)


Jinak jsem založila novou anketku: Z jaké galerie máte fotky nejraději? Zahlasujte! :) Týká se to spíše pravidelných návštěvníků a nebo návštěvníků, co to stihnou projít všechno. Za takový jsem samozřejmě ráda! :)


Západ slunce v odlišných dnech

20. ledna 2012 v 17:31 | LucieN |  Příroda

Ukázka dvou odlišných západů slunce. Tu napravo asi někteří znáte. Ten den celkem svítilo sluníčko a pak vytvořilo krásný západ slunce plné barev. Nalevo jsem fotila asi dva dny zpátky. Ten den nebylo tak hezky. Z okna jsem viděla ale krásnou modravou barvu. Je mi trochu líto, že na fotce to není vidět tak, jak jsem to viděla z okna já. Obloha se skládala z krásně čisté modré barvy od shora tmavší dole světlejší. Nádhera. Na fotce to tak bohužel vidět není :(

Navíc je škoda, že fotky nejsou stejné. Nápad, že z toho udělám kolaž, mě napadl až když jsem prohlížela fotky ve foťáku.

Zase ta Praha

20. ledna 2012 v 17:02 | LucieN |  Cestování
Jak jsem psala v článku, kdy jsem navštívila Czech Press Photo , přináším vám fotečky z Prahy. Praha ta asi nikdy neomrzí jako nápad pro výlet nebo procházku. I když z fotek nejsem uplně nadšená..jsou to takový ty kýčovitý fotky :)
Prahu jsem navštívila, když se stmívalo (procházeli jsme dlouho výstavu fotek) a to poskytlo fotkám zase jiný úhel pohledu a jiné barvy, než když se fotí ve dne. No a ISO jsem měla pochopitelně na nejvíc, tkž jsou fotky plné šumu. Bohužel jsem stativ neměla. :( Nejsem z toho úplně nadšená a tudíž je jasné, že ty fotky jsou naprosto nepoužitelné. Jedině tak tady na blog v malém...hodně malém rozlišení. :)
Já pro vás vybrala ty, kde šum tolik vidět stejně není. Mám fotky i s pohledem na vedlejší most (byli jsme na Karlově mostě), ale ty mě "umělecky" nijak nezaujali...proto je sem ani nedám.
Snad se vám bude líbit alespoň ta troška, co tu je. :)Czech Press Photo

15. ledna 2012 v 19:58 | LucieN |  Cestování
V sobotu jsem navštívila známou výstavu fotek, které se zúčastnili soutěže Czech Press Photo. Výstavu jsem vnímala fotku po fotce. Snažila jsem se přijít na to, co je asi tím hlavním objektem a jak souvisí spolu s ostatními objekty na fotce. Z fotek byla cítit radost (neuvěřitelný gól od hokejisty nebo výhra tenisky), smutek (lidé postiženi rakovinou nebo klučina v bohnicích (to zásáhlo nejvíc mě), bolest (fotky z utkání v boxu), obdiv (při makro fotkách přírody a nebo boj dvou vlků), údiv (že se dá zachytit během motokrosového závodu srnka na dráze) nebo smíšené pocity (při odchodu Havla z prezidentské funkce (taky velice zajímavá a výstižná fotka) a mnoho dalšího.
(Vítězná fotka celé soutěže. Když jsem si přečetla, jak vznikala, tak jsem si říkala, že to musel být opravdu náročný zážitek a fotograf musí být šťastný, že něco takového pořídil. Zároveň jsem si řekla: nj, a vždyť právě to, je na fotce vidět (odvaha). Přesto muselo být těžké rozhodnout, která ta fotka je nej, ptž mě tam zasáhly jiné více. Ale každá fotka má můj obdiv! Obzvlášť ty, při kterých mohli být fotografové v nebezpečí!)

Při prohlížení fotek jsem se jednou usmála, jednou zesmutněla, pak zamilovaně pousmála, šokovala, obdivovala, nevěřila...moje pocity byly smíšené, ptž tam bylo mnoho fotek, které zobrazovaly snad všechno co může při pohledu na ně člověk cítit. Bylo to velmi poučné a inspirativní.

K sežrání andělský ksichtík

11. ledna 2012 v 20:25 | LucieN |  Lidé
Dlouho jsem nefotila, tak jsem ráda, že si mě Matýsek nevšímal a já mohla klidně fotit ten jeho k sežrání andělský ksichtík. Ach jo...jak já miluju focení a roztomile fotogenické děti! :)


Muffinky s lentilkami

11. ledna 2012 v 19:56 | LucieN |  Food
K vánocům jsem mimo jiné dostala i knížku o pečení muffinů. Nakonec mě tenhle nečekaný dárek potěšil asi nejvíce. :) Tak jsem rovnou vyzkoušela jeden z receptů v knize. Taťka měl chuť na něco sladkého, tak jsem se pustila do pečení. Recept byl lehký, nenáročný a muffinky se nakonec povedli snad bez chybičky. :) Škoda, že nebyly víc naducaný, ale i tak se povedly. Co myslíte? :)


Nebojte, neodpískala jsem to tu

10. ledna 2012 v 16:19 | LucieN |  O mně
Na mě docela dlouhá doba, kdy jsem nic nenapsala ani nevyfotila. Proto takový titulek.
Co fotit mě tak nějak nenapadá, i když mám strašnou chuť a každým dnem je ta chuť větší a větší. Navíc mám teď tak trochu existenční problémy (jestli mi rozumíte), proto mi hlava líta jinde, než aby se soustředila co a jak vyfotit. Přesto jsem se snažila zapojit svůj mozek a představivost alespoň tak, abych vymyslela nový design pro blog.
Původně jsem si to představovala naprosto jinak..mnohem zajímavěji a na mnohem profesionálnější úrovni. Ale když jsem konečně přišla na to, jak bych to mohla zrealizovat nechtělo se mi znovu pracně v photoshopu přetvářit svojí již vymyšlenou (zbytečně) práci. Snad Vám bude prozatím stačit to co tu je. Jo malé upozornění. V opeře se mi to zobrazuje tak jak chci, v explorer je to zase jinak a když to mám puštěný na notesu..tak tam pro změnu kraje ani nejsou. :D Řešit PROČ tomu tak je nebudu, ptž bych stejně nic nevyřešila. Každopádně na netu ty super návodky, jak si vytvořit pozadí trošku nefungujou a proto bych byla ráda, kdyby se k tomu vyjádřil nějaký znalec. Proč je to v každém prohlížeči jiné??