Únor 2012

Zimní kachničky aneb fotky do soutěže

28. února 2012 v 15:37 | LucieN |  Příroda
U Nikolky jsem se přihlásila do fotosoutěže. 1. kolo soutěže se týkalo zimní přírody. Já jsem moc fotek neměla a když už, tak jsem z nich stejně nebyla nijak nadšená. A tak jsem vyrazila ven a řekla si, že vyfotím nějaký nový fotečky. Bohužel sníh už žádný není a tak jediné místo, které vypadalo ještě trochu mrazivě byla řeka. Každý rok tu máme na řece nespočet kachniček, bývali i labutě...ale bohužel...letos jsem je snad ani nezahlídla.


Z každodenního života dětí

27. února 2012 v 17:42 | LucieN |  Lidé
Matýsek měl svátek a tak se konala malá oslava v malém rodinném kruhu. Já opět fotila. Ono by to ani jinak nešlo. A opět se rozčilovala nad světlem a nedostatkem prostoru. Vzteky bych to nejraději v tu chvíli odstěhovala všechno na jednu hromadu (myslím nábytek atd...). No a co se týče světla, tak jsem si trochu pohrála s expozicí a s časem a taky to bylo o trochu lepší, tkž ono to asi nebude zase úplně tak tím světlem, ale i něčím jiným :D


Kdo mi podá...

27. února 2012 v 17:35 | LucieN |  Experiment
Dlouho jsem váhala nad tím, kam tyhle fotky zařadit. Nejdřív jsem myslela příroda, pak nezařazené a nakonec se rozhodla pro experiment, ptž to bylo ve směs takový experimentování s květinou, bleskem a pozadím. :)


U babičky strávené dopoledne

21. února 2012 v 13:25 | LucieN |  Nezařazené
Začínám zjišťovat, že pokud dům není vybaven francouzkými okny, proniká do místnosti strašně malé světlo, které zrcadlovce prostě nestačí.
V neděli dopoledne jsme se stavili s rodinkou u mé babičky. Bylo to pohodové dopoledne, navíc jsme popřáli babičce. Kubík si spokojeně hrál s hračkami a do toho se tláskal kde jakou sladkostí a Matýsek zase baštil paprikáš. Já se přidala k Matýskovi a sem tam jsem něco vyfotila. Říkala jsem si, že tyhle blbosti už fotit nebudu, ale dalo by se to zařadit do reklamní fotografie, která blbost není. Chtěla bych se jí věnovat (mimojiné). Proto tu koneckonců mám rubriku FOOD.
Bohužel i u babičky bylo málo světla, proto fotky nejsou nic moc. Ale líbí se mi to barevné uspořádání. U jídla byla totiž svíčka, která tomu dala zase jiný nádech. A "rušivé" pozadí plné chlebíčku tomu dodalo na přirozenosti.


Zachycení pohybu

16. února 2012 v 17:03 | LucieN |  Příroda

Fotečky vznikly z procházky s mým přítelem a s jeho psíkem - Beníkem. Malá rada: pokud si pořizujete Jack Russela teriéra musíte na to mít nervy! :D

Konečně přišla zima

16. února 2012 v 16:32 | LucieN |  Příroda
Ne že bych byla bůh ví jak nadšená, že je tu zima a sníh, ale myslím to z toho fotografického hlediska. Od doby, co mám zrcadlovku se těším na všecho dobré i zlé, co příroda umí :)...s Vámi: Valentýn...jak ho vnímáte vy?

14. února 2012 v 13:30 | LucieN |  Mé povídání
Dnes je 14.2. Den a svátek zamilovaných. Dneska jsem si koupila MFdnes, kromě toho, že má Jaromír Jágr narozeniny (vše nejlepší :)), je tam zmíňka o svátku zamilovaných.
Existují dvě skupiny, ti, co ho rádi slaví a ti, co ho neradi slaví a tvrdí, že je to jakási vábička na vyší prodej atd... Co si o tom myslíte vy?
Já jsem poněkud zmatená. Pravda, příjde mi stupidní slavit svátek zamilovaných zrovna extra tenhle den. Ale ZASE na druhou stranu: proč si nedopřát extra tenhle den trochu více lásky než kdy jindy? Proto Vám nedokážu za sebe říct, že tenhle svátek mám ráda nebo nemám. Jestli ho vůbec slavím nebo neslavím. Ptž ačkoliv jsem se svým přítelem 3 a půl roku (teď teda už přes půl), tak nevím, jestli ho slavíme nebo ne. Pamatuji si, že jeden rok jsem říkala, že ne, druhý rok jsme snad byli na filmu Sv. Valentýn jako že jen tak, ale zároveň jako že na Valentýna.
No a samozřejmě se (ne)mají ti, co svátek sv. Valentýna nemusí řešit, ptž momentálně není s kým.

Muffinky podle Lucky

10. února 2012 v 10:16 | LucieN |  Food
Zatím to podle anketky vypadá, že nejraději máte fotečky z rubriky FOOD. A tak přináším další ukázku muffin, které jsem pekla včera. Recept je podle mé blogové kamarádky :) Lucky. Já včera měla vůbec celý den kulinářský. :) Vařila jsem kuřecí polévku s nudličkami a jako hlavní jídlo :) bylo vepřové maso na česnekovém oleji s bylinkami. Dezertík (pozdní dezertík) jsem zvolila muffinky. Nějak mě to pečení/vaření začalo bavit. A taky jsem se začala dívat na Prostřeno. Ale musím říct, že nic moc. Mnohdy nepříjemný lidi a že by si dali soutěžící práci s jídlem z hlediska estetického..to taky moc ne. Já dostanu na jídlo největší chuť hlavně když je to krásně nazdobené na talíři. Já vím..jsem náročná :D


Jak se dá fotit i ipodem :D

2. února 2012 v 19:47 | LucieN |  Mé povídání

Docela zajímavé videjko o tom, jak se dá fotit i obyčejným ipodem. Docela mě to překvapilo. Fotky opavdu nevypadají špatně. :)

To jsou mrazíky!

2. února 2012 v 11:02 | LucieN |  Experiment
Taky máte u Vás chladno až všechno mrzne? U nás dokonce i okna. :) Ale to bude tím, že máme stará okna a některá nejdou úplně zavřít, tkž si mrazík cestičku najde. Jedno takové okno máme i v kuchyni. A možná díky bohu, aspoň jsem vyfotila pana Mrazíka v akci :)